V ČR vznikl Huatech, nový integrátor zaměřený čistě na technologie Huawei

Na českém trhu vznikla společnost Huatech, nový specializovaný integrátor. V managementu jsou lidé, kteří prošli českou pobočkou Huawei Technologies, divize Enterprise.

V ČR vznikl Huatech, nový integrátor zaměřený čistě na technologie HuaweiSpolečnost Huatech a.s. byla založena v prosinci 2014 se základním kapitálem dva miliony korun. Z toho při založení náleželo 45 % Martinu Ryšánkovi (člen dozorčí rady), 45 % Davidu Sedláčkovi (člen dozorčí rady) a 10 % Martinu Vítkovi (generální ředitel a člen představenstva).

Cílem společnosti Huatech je zaměřit se na enterprise portfolio značky Huawei a obsloužit zákazníky z oblasti státní správy, korporací či SMB.

Primárně se soustředí na český a slovenský trh, kde se chce stát technologickým lídrem. Ostatním partnerům chce kromě technologické integrace nabídnout také služby v oblasti školení či technické podpory. Disponovat má i vlastním demo prostředím.

Management nového integrátora

Martin Vítek, generální ředitel, HuatechGenerální ředitel Martin Vítek (1984) od studií, v letech 2011 – 2012 působil ve společnosti Huawei Technologies (Czech) v divizi Enterprise jako key account manager pro oblast energetiky a utilit. V tu dobu byl u zrodu divize Enterprise v ČR.

Absolvoval ČVUT Praha, obor Ekonomika a řízení v elektrotechnice a Coventry University obor European Engineering Business and Management. Je svobodný, má dvouletého syna a mezi jeho záliby patří cestování, sport a motorismus.

Tomáš Zloch, technický ředitel, HuatechKromě Martina Vítka je ve vedení Tomáš Zloch (1985), který se v březnu 2015 stal technickým ředitelem firmy. Od roku 2010 pracoval na straně výrobce – společnosti Huawei jako networking product presales engineer. Byl zodpovědný za návrh řešení pro podnikové sítě a předprodejní a poprodejní podporu síťových produktů Huawei. Absolvoval ČVUT FEL, obor Telekomunikace a ČVUT MÚVS obor Podnikání a management v průmyslu. Již při škole pracoval ve společnosti Atlantis Datacom (nyní Alternetivo), kde naposledy zastával pozici senior TSD enginner. Tomáš Zloch Je svobodný, věnuje se přístrojovému potápění s uzavřeným okruhem a lyžovaní.

Karel Steinbach, provozně obchodní ředitel, HuatechProvozně obchodním ředitelem Huatechu je Karel Steinbach (1973), který naposledy působil ve společnosti ČEZ, kde spoluvytvářel a obhajoval ICT strategii pro skupinu a zároveň pro domácí a zahraniční majetkové účasti. Předtím pracoval na několika obchodních pozicích ve společnosti Telefónica. Absolvoval VŠFS v Praze. Mezi jeho záliby patří cestování a sport, např. golf, triatlon či lyžování.

Zdroj: Huatech.cz, justice.cz
Úvodní foto: Huatech

Komentáře