Uživatelé nových PC dostali 18 měsíců na přechod na Windows 10

Zařízení vybavená procesory šesté generace Intel Core a operačním systémem Windows 7 nebo 8.1 přestanou být v půlce roku 2017 podporována ze strany Microsoftu. Příští generace procesorů již s těmito systémy nepočítají vůbec. Řešením bude jedině přechod na Windows 10.

Uživatelé nových PC dostali 18 měsíců na přechod na Windows 10Operační systémy Windows 7 a Windows 8.1 sice mají zaručenou podporu až do roku 2020, resp. 2023, ale po nejnovějším oznámení Microsoftu to má háček – neplatí to pro veškerý hardware, konkrétně veškeré procesory.

Společnost oznámila, že ke dni 17. 7. 2017 skončí podpora obou systémů na zařízeních používajících procesory šesté generace Intel Core (Skylake). Důvodem má být rostoucí nekompatibilita starších systémů s novými generacemi hardwaru a jejich neschopnost plně využít možnosti, které nové procesory nabízejí.

Jinými slovy – uživatelé, kteří mají počítač s procesorem Intel Core do páté generace včetně, mají zaručenou podporu až do úplného konce, zatímco zařízením s nejnovější šestou generací Skylake právě začal odpočet pro přechod na Windows 10. Mají na to jeden a půl roku.

Microsoft uvedl, že v průběhu následujícího 18měsíčního období bude ve spolupráci s výrobci PC vést seznam nových zařízeních s procesory Skylake, na kterých budou Windows 7 a 8.1 podporovány až do výše uvedeného data.

Příští generace procesorů už nebudou se staršími systémy počítat vůbec. Sedmá generace Intel Core Kaby Lake, 8996 od Qualcommu nebo Bristol Ridge od AMD budou fungovat pouze v zařízeních s Windows 10.

Zdroj: IDG News Service, Microsoft

Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře