USB-C prostě jede!

Popularita dokovacích monitorů s rozhraním USB-C strmě roste s tím, jak uživatelé objevují jejich výhody. Seznamte se s klíčovými argumenty, proč už byste vy ani vaši zákazníci neměli chtít jiný typ zařízení.

USB-C prostě jede!Čísla hovoří jasnou řečí. V meziročním srovnání vzrostl počet prodaných dokovacích monitorů s USB-C o 76 %. Je pravda, že oblast monitorů a displejů sice poměrně dynamicky zavádí nové a nové technologie či vychytávky, ale více než tříčtvrtinový růst ve srovnání posledního čtvrtletí roku 2019 a posledního čtvrtletí roku 2018 je přesto statistický údaj, který vybočuje z běžných dat.

Na druhou stranu rozvoj USB-C dává smysl prakticky všem uživatelům. Těm, kteří hledí primárně na cenu, dokáže uspořit pořizovací náklady, protože odpadají výdaje na pořízení dokovací stanice k notebooku. Fanouškům ekologie a udržitelnosti vyhovuje USB-C z hlediska snížení celkové spotřeby monitoru a dalšího poklesu celkové environmentální stopy. A konečně příznivce elegantního designu či pořádku na kancelářském stole potěší odstranění zbytečných kabelů.

Samozřejmě celý trh se neustále vyvíjí. Všechno míří k monitorům s větší úhlopříčkou, s minimálními okraji, neustále se snižuje odezva a mnohé kancelářské monitory už dnes splňují nároky na amatérské hraní her. Přesto je nárůst v kategorii USB-C asi nejzásadnějším trendem posledních měsíců. Nejspíš i proto, že si v něm svůj benefit dokáže najít vlastně každý typ zákazníka,“ říká František Koutník, country manager společnosti MMD v České a Slovenské republice.

Právě MMD, která dodává značky Philips, AOC či Agon, platí za celkovou jedničku v prodejích na našem území. Zejména proto, že prodávané značky splňují nároky na pokročilé technologie, ale zároveň dokážou držet nejnižší hladiny cen ze známých výrobců.

Platí to i o modelech Philips 346B1C/00 a Philips 346P1CRH/00, které uvedla na trh v říjnu loňského, respektive v březnu letošního roku – a o něž je na českém i slovenském trhu opravdu mimořádný zájem. I proto, že jsou vybaveny USB-C dokovací stanicí s možností napájení.

Uživatelé tak mohou snadno připojit všechna svá periferní zařízení přímo k monitoru, a eliminovat tak křížení kabelů při nabíjení notebooku jedním jednoduchým reverzibilním konektorem USB-C. Ten jim zároveň umožňuje sledovat videa ve vysokém rozlišení či přenášet soubory mimořádnou rychlostí.

 „Celý náš obor míří ke stále větší jednoduchosti. Lidé prostě nechtějí mít neustále po ruce desítky různých kabelů. Nabíječek, adaptérů, sluchátek a dalších věcí, které se mnohdy ještě nešťastně zamotávají do sebe. Proto se zjednodušuje přístup k portům a zároveň se hledají cesty, jak nabíjet a zároveň pracovat. Zabudovaná USB-C dokovací stanice tyhle předpoklady přesně naplňuje,“ doplňuje František Koutník.

Zdroj: MMD
Úvodní foto: MMD

Komentáře