USA chce federálním orgánům zakázat spolupracovat s firmami s vazbami na Huawei

Nové nařízení zakazuje firmám, jež využívají produkty od čínských společností Huawei, Hikvision, Dahua, Hytera Communication a ZTE, dodávat produkty a služby americkým federálním organizacím.

USA chce federálním orgánům zakázat spolupracovat s firmami s vazbami na HuaweiAdministrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dokončila nařízení, jež zamezí federálním organizacím nakupovat zboží či služby od jakékoli společnosti, která využívá produkty od pěti čínských společností včetně Huawei, Hikvision a Dahua.

Nařízení by mohlo mít pro firmy, které spolupracují s vládou USA, dalekosáhlé důsledky, jelikož jim ukládá povinnost potvrdit, že nepoužívají produkty značek Hikvision a Dahua; ty přitom patří mezi přední prodejce sledovacích zařízení a kamer na světě.

Mezi další čínské výrobce, kteří se ocitli na „černé listině“, patří i Hytera Communication a ZTE, výrobci telekomunikačních a mobilních zařízení.

Nové pravidlo americké Federální rady pro regulaci by mělo nabýt účinnosti 13. 8. 2020, zatím však není jasné, zda nařízení bude mít dopad i na stávající smlouvy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Silvano Rebai - Fotolia.com

Komentáře