Úřady povolily spojení Datartu a HP Tronic

Český i slovenský regulátor vyjádřil souhlas se sloučením společností HP Tronic a Datart, v jehož důsledku dojde ke spojením sítě Datart, sítě Euronics a e-shopů Kasa.cz a Hej.sk do jedné skupiny. Ta bude držet poměrně významný podíl na obou trzích.

Úřady povolily spojení Datartu a HP TronicÚřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) oznámil, že povolil spojení společností HP Tronic a Datart a jejich převedení pod společnou kontrolu společností HP Invest a GFP. Rozhodnutí úřadu je již pravomocné.

Podobně již rozhodl také Protimonopolný úrad Slovenskej republiky. Získání souhlasů obou regulátorů bylo nezbytnou (a pravděpodobně poslední) podmínkou pro to, aby mohla fúze proběhnout.

Na základě dohody by nyní mělo dojít ke spojení sítě Datart se sítí prodejen Euronics a e-shopy Kasa.cz a Hej.sk. O tom, spojení dotkne jednotlivých značek a jakým způsobem by byly rozděleny podíly, zatím není nic známo.

Smluvní strany se totiž rozhodly, že do získání souhlasů obou regulátorů nebudou činit žádná veřejná prohlášení. Vzhledem k tomu, že oba úřady souhlasí, bychom se v nejbližší době mohli dočkat konkrétních oznámení.

Zdroj: ÚOHS, PMÚ SR, ChannelWorld

Úvodní foto: © Junial Enterprises - Fotolia.com

Komentáře