ÚOHS povolil Rockaway převzít Internet Mall

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím z 27. 6. 2016 spojení soutěžitelů Rockaway Capital SE a Netretail Holding B.V.

ÚOHS povolil Rockaway převzít Internet MallAntimonopolní úřad v prohlášení uvedl, že „posuzované spojení soutěžitelů nezvýší tržní sílu spojovaných soutěžitelů natolik, aby mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.“

První informace o tom, že Rockaway kupuje Mall.cz a Heureku, se objevily loni v říjnu.

Pro skupinu Rockaway je e-commerce strategickou oblastí. Prostřednictvím E-Commerce Holdingu zastřešuje e-shopy Vivantis, Sporty.cz, Krasa.cz, Parfemy.cz, Snowboards.cz, Kolonial a další. V létě Rockaway skrze E-Commerce Holding odkoupilo více než třetinový podíl v CZC.cz.

„V důsledku uskutečnění fúze sice dojde k posílení postavení skupiny Rockaway ve spojením dotčených oblastech. Nicméně tržní podíl spojením vzniklého soutěžitele bude stále na většině trhů pod 25 %,“ uvádí úřad.

Skupina se díky akvizici Netretail Holdingu stane vážným konkurentem Alza.cz. ÚOHS tvrdí, že někteří z konkurentů Rockaway na jednotlivých dotčených trzích dosahují obdobného či silnějšího postavení.

Přesto, že posuzované spojení nemá mít negativní dopad na tržní prostředí, se Alza.cz kvůli obavám z nedostatečné „nezávislosti“ skupinou nabytého srovnávače  Heuréka.cz rozhodla pro hlasitý odchod a spuštění antikampaně.

Zdroj: ÚOHS, ChannelWorld

Úvodní foto: Rockaway, Mall, Heureka

Komentáře