Unicorn Systems kupuje dodavatele geoinformačních systémů HSI

Unicorn Systems díky akvizici získávají tým odborníku specializovaných na geoinformatiku. HSI zůstane samostatnou společností v rámci skupiny Unicorn.

Unicorn Systems kupuje dodavatele geoinformačních systémů HSISpolečnost Unicorn Systems oznámila, že koupila 100% podíl společnosti HSI, která patří mezi velké dodavatele geografických informačních systémů a systémů pro správu majetku v České republice a na Slovensku.

HSI se dlouhodobě specializuje zejména na oblast energetiky a telekomunikací. Unicorn Systems chce touto akvizicí posílit svou pozici na trhu řešení pro energetické a telekomunikační společnosti.

Unicorn Systems uvádí, že jeho řady díky akvizici posílí špičkový tým s dlouholetou zkušeností v oblasti geoinformatiky, která je nedílnou součástí moderních informačních systémů. HSI, která zůstane i nadále samostatnou společností, získá přístup ke znalostem a kompetencím specialistů z Unicorn Systems.

Využití geografických informačních systémů při správě infrastruktury a poskytování služeb v energetice, bankovnictví i obchodě umožňuje nabízet nové typy služeb s vysokou přidanou hodnotou a dosáhnout významných úspor při správě majetku,“ uvedl Jan Konrád, člen představenstva Unicorn Systems.

S příchodem internetu věcí bude využívání těchto systémů ještě zásadnější. Akvizice společnosti HSI je proto logickým krokem. Rozšiřujeme tak svou kompetenci o oblast geoinformatiky, což nám umožní komplexněji pokrýt potřeby zákazníků,“ dodal Konrád.

Zdroj: Unicorn Systems

Úvodní foto: Unicorn Systems, HSI

Komentáře