U baterií v některých noteboocích HP hrozí přehřátí, firma svolává uživatele k výměně

Problém se týká vybraných modelů prodávaných mezi lety 2013 a 2015. Výroce varuje uživatele, aby baterie nepoužívali a nechali si je bezplatně vyměnit.

U baterií v některých noteboocích HP hrozí přehřátí, firma svolává uživatele k výměněSpolečnost HP oznámil, a že u baterií v jejích noteboocích hrozí přehřátí a vzniku požáru. Problém se týká baterií v některých modelech řad HP, Compaq, HP ProBook, HP Envy, Compaq Presario a HP Pavilion prodávaných mezi březnem 2013 a srpnem 2015, případně samostatně prodaných nebo dodatečně vyměněných baterií.

HP v reakci na toto zjištění spustilo globální program, jehož cílem je informovat majitele těchto zařízení o riziku a vyměnit dotyčné baterie za nezávadné kusy. Společnost podle svých slov „proaktivně upozorňuje zákazníky“ o potenciálním nebezpečí a svolává je k bezplatné výměně.

Pro podnikové zákazníky, kteří jsou majiteli více než deseti zařízení se závadnou baterií, HP připravilo speciální program, který má usnadnit a urychlit proces výměny. Více informací společnost poskytuje na zvláštní stránce, která je dostupná i v české verzi.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: HP

Komentáře