Typický český gamer je sedmnáctiletý mladík preferující stolní sestavu (Intel)

Prodáváte herní počítače, konzole, příslušenství a software? Intel zjišťoval, jak vypadá typický představitel vaší cílové skupiny.

Typický český gamer je sedmnáctiletý mladík preferující stolní sestavu (Intel)Společnost Intel provedla ve spolupráci s herním portálem Grunex průzkum, jehož cílem bylo zjistit, jak vypadá typický gamer, tedy vášnivý hráč počítačových her.

Profil českého pařana pomohlo sestavit 1939 respondentů z řad uživatelů herního portálu Grunex.com. Jaký byl výsledek?

Je to teenager, který brzy oslaví osmnácté narozeniny. Chodí stále ještě do školy a hraní her se věnuje v průměru necelé tři hodiny denně,“ shrnul Pavel Svoboda ze společnosti Intel ty nejzákladnější údaje. Průzkum však přinesl řadu podrobnějších informací.

Vydělává si, má stolní sestavu a preferuje RPG

Herní odvětví zatím zůstává silně mužskou doménou – 97 % respondentů byli chlapci a muži. Téměř čtyři z pěti z nich si již obstarávají vlastní peníze. Vedle těch, kteří již pracují (25,1 %), chodí více než polovina hráčů na brigády (53,4 %). Na kapesné od rodičů je tak odkázáno jen 21,5 % respondentů.

Peníze potřebují mimo jiné i na herní počítač, který musí mít nadstandardní parametry výkonu a grafiky - přes 43 % z nich je ochotno za něj vynaložit částku přes 20 000 Kč, tedy podstatně více než dnes průměrný stolní počítač stojí,“ uvedl Martin Liberský, ředitel herního portálu Grunex.com.

Navzdory rostoucí nabídce herních platforem zůstávají čeští hráči konzervativní (případně nároční), neboť celých 81,1 % zůstává věrno stolním počítačům.

Na notebooku hraje jen 15,7 % respondentů a konzoli preferuje pouze 2,5 %. Zcela marginální jsou pak tablety (0,4 %) a chytré telefony (0,2 %).

Češi jsou v tomto ohledu velmi specifičtí. Podle letošní Ericsson Mobility Report byla ČR ze sledovaných evropských zemí jediná, kde je nejpreferovanějším herním zařízením stolní sestava.

Co se týče herních žánrů, nejoblíbenější jsou u českých hráčů RPG (hry na hrdiny). Pokud se sečte podíl RPG a MMORPG (hromadné RPG hrané po internetu s dalšími hráči), preferuje je celkem 39,5 % repondentů.

Těsně v závěsu jsou FPS (střílečky) s 39,1 %. Strategie má nejraději 10,4 % respondentů, simulátory 5,8 %, sportovní hry 3,0 % a adventury 2,1 %.

Další informace najdete v přiložené infografice.

Infografika – Jak vypadá typický hráč počítačových her?

Zdroj: Intel
Úvodní foto: HAL3000

Komentáře