TTC Teleport otevírá v Praze velké datové centrum

Nové datové centrum společnosti TTC Teleport s označením DC2 se nachází v Sazečské ulici v Praze.

TTC Teleport otevírá v Praze velké datové centrumDC2 společnosti TTC Teleport je plně modulárním datové centrum s 34 sály, které se rozprostírají na ploše 8 000 m2.

Datacentrum prochází v současnosti certifikačním procesem Uptime Institute na kategorii Tier III, což zaručuje dostupnost 99,982 %.

V datových centrech této třídy lze provádět servis a údržbu v podstatě bez vlivu na dostupnost a chod služeb. Podle potřeby klientů TTC dovoluje upravovat všechny provozní a technické části.

Fyzické zabezpečení datacentra zajišťuje několikastupňový přístupový systém, kamerový dohled a monitoring provozu v celém datovém centru. Jednotlivé sály jsou přístupné pomocí elektronického systému, přičemž si zákazník může podle zvolit úroveň ověření.

TTC Teleport uvádí, že fyzické zabezpečení i přístupový systém a jeho ústředna splňují bezpečnostní normy NBÚ.

TTC Teleport otevírá datové centrum DC2Celý komplex zároveň monitoruje systém elektronické požární signalizace. Každý sál je postavený jako samostatná místnost, oddělená speciálními konstrukcemi a stěnami s protipožárními ucpávkami.

Elektrické energie se dodává vzájemně nezávislými přívody ze dvou vysokonapěťových rozvoden (110 kV/22 kV) přes vlastní rozpínací stanici. V objektu se zároveň nachází několik nízkonapěťových rozvoden, dieselagregáty a záložní modulární UPS. Elektrické napájení je standardně v kategorii Tier III, k dispozici je však i možnost rozšíření na Tier IV.

Pro chlazení je u DC2 použit systém centrální výroby chladu, který se následně distribuuje až k technologiím umístěným v zákaznických sálech. Chlazení obstarává vodní systém prostřednictvím kapalinových suchých chladičů a kompresorových chillerů, včetně možnosti využití přirozeného volného chlazení.

Obchodní model

TTC Teleport uvádí, že působí výhradně jako dodavatel a nebude svým klientům konkorvat. Nabízí jim tak nezávislé „carrier neutral“ datové centrum.

V DC2 zákazníci platí měsíční poplatek za plochu využitou pro zařízení a pohyblivou složku za elektrickou energii podle skutečné spotřeby.

Prvním klientem datacentra TTC DC2 je společnost Cloudinfrastack. Vybrala si ho hlavně „kvůli rozvoji projektů, zaměřeným na rozsáhlé Big Data analýzy“, uvádí jednatel společnosti Zdeněk Janda.

Zdroj: TTC Teleport
Úvodní foto: TTC Teleport

Komentáře