Tržní podíl Samsungu v České republice v dubnu 2021 stoupl na 45 %

Prodeje mobilních telefonů podle Samsungu v letošním roce výrazně stoupají, ovlivňuje je ale nedostatek čipů, bez něhož by byl růst ještě vyšší.

Tržní podíl Samsungu v České republice v dubnu 2021 stoupl na 45 %Společnost Samsung s odkazem na agenturu GfK oznámila, že ovládá takřka polovinu trhu s chytrými telefony v České republice. V dubnu podle dat agentury připadlo na Samsung 45 % mobilů prodaných na českém trhu.

Za celé první čtvrtletí 2021 tvořil podíl jihokorejské značky 38,3 %, což představuje meziroční nárůst o šest procentních bodů. Stejný meziroční růst vykázal za první letošní kvartál i celkový objem všech prodaných chytrých telefonů bez ohledu na značku.

Loňské jaro představovalo pro trh s mobilními telefony šok, kdy se prakticky ze dne na den uzavřely obchody a veškerý prodej přešel na internet,“ popisuje Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení ve společnosti Samsung Elecronics Czech and Slovak.

Situace se začala zlepšovat ve druhém čtvrtletí a výrazně nad očekávání se dostala v druhém pololetí. Od začátku letošního roku sice stále zaznamenáváme vysoké prodeje, ale ovlivňuje je nedostatek čipů. V praxi bychom tedy mohli prodávat i více, ale nemůžeme,“ konstatuje.

Výrobce dodává, že nejsilnější pozici má v segmentu mobilních telefonů v cenové relaci 7 500 Kč až 10 000 Kč. V této skupině za duben připadaly takřka dvě třetiny prodaných mobilních telefonů v Česku na Samsung.

Zdroj: Samsung
Úvodní foto: Samsung

Komentáře