Tržby Zoomu vystřelily o 355 %, firmě se daří lákat platící zákazníky

Společnost ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2021 zaznemanala tržby přesahující 660 milionů dolarů. Trojciferně rostl i počet zákazníků s více než deseti zaměstnanci.

Tržby Zoomu vystřelily o 355 %, firmě se daří lákat platící zákazníkySpolečnost Zoom zveřejnila své hospodářské výsledky za druhý kvartál fiskálního roku 2021, z nichž vyplynulo, že tržby firmy meziročně vzrostly o úctyhodných 355 % na 663,5 milionu dolarů. Za celý fiskální rok Zoom čekává tržby až 2,39 miliardy.

Trojcifernému růstu vděčí akutní potřebě podniků a organizací zajistit pracovníkům nástroje pro spolupráci a vzdělávání na dálku. Počet platících zákazníků roste i v souvislosti s oznámením o posílení zabezpečení videohovorů.

Čistý příjem společnosti se ve sledovaném období vyšplhal na 185,7 milionu dolarů; ve stejném období v roce 2019 to přitom bylo jen 5,5 milionu.

Zoom uvádí, že mezi jeho klienty nyní patří přes 370 000 institucionálních zákazníků s více než deseti zaměstnanci, což představuje meziroční nárůst o 458 %. Počet velkých zákazníků se více než zdvojnásobil na necelou tisícovku.

Zdroj: Zoom, IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře