Tržby Red Hatu se ve třetím kvartálu vyšplhaly na 847 milionů dolarů, čistý zisk klesl

Výnosy z předplatného činily 741 milionů dolarů, přičemž se Red Hatu dařilo v obou hlavních segmentech. Provozní i čistý zisk Red Hatu se ovšem snížil.

Tržby Red Hatu se ve třetím kvartálu vyšplhaly na 847 milionů dolarů, čistý zisk kleslSpolečnost Red Hat oznámila, že ve třetím čtvrtletí 2018 zaznamenala 13% nárůst tržeb na 847 milionů dolarů. Za úspěchem stojí hlavně výnosy z předplatného, které se vyšplhaly na 741 milionů dolarů.

Výnosy z předplatného týkajícího se cloudové infrastruktury dosáhly 534 milionů dolarů, což je meziroční nárůst o 8 %. Zlepšení o 28 % zaznamenalo předplatné z vývoje aplikací a dalších nových technologií; tržby v tomto segmentu dosáhly 207 milionu dolarů.

Prezident společnosti Jim Whitehurst uvedl, že i nadále silně roste zákaznická základna platforem Red Hat OpenShift a Red Hat Ansible Automation. Ve třetím kvartálu se počet klientů zvýšil o více než stovku.

Viceprezident Red Hatu Eric Shander pak dodal, že ve sledovaném období se společnosti podařilo uzavřít sto smluv přesahujících hodnotu 1 milionu dolarů, díky čemuž výnosy Red Hatu zaznamenaly dvouciferný růst.

Provozní zisk společnosti se snížil o 8 % na 109 milionů dolarů. Pokles zaznamenal i čistý zisk: zatímco ve třetím čtvrtletí 2017 dosáhl hodnoty 102 milionů dolarů, v letošním třetím kvartálu činí 94 milionů dolarů.

Společnost IBM oznámila na konci října akvizici Red Hatu. Ta by měla dosáhnout hodnoty 34 miliard dolarů a měla by být dokončena ve druhém pololetí příštího roku. V polovině ledna budou akcionáři Red Hatu o akvizici hlasovat na mimořádné schůzi.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © buchachon - Fotolia.com

Komentáře