Tržby Lenova za celý fiskální rok přesáhly 50 miliard dolarů, čistý zisk vzrostl o 12 %

Příjem za celý fiskální rok 2019/2020 se vyšplhal na 50,7 miliardy dolarů. Zatímco divize inteligentních zařízení potěšitelně rostla, divizi mobilních zařízení silně poznamenala omezení vyplývající z pandemie koronaviru.

Tržby Lenova za celý fiskální rok přesáhly 50 miliard dolarů, čistý zisk vzrostl o 12 %Skupina Lenovo zveřejnila hospodářské výsledky za fiskální rok 2019/2020, z nichž vyplývá, že celkové roční tržby podruhé v řadě překonaly hranici 50 miliard dolarů. Čistý příjem ve sledovaném období stoupl o 12 % na 665 milionů dolarů.

Poslední kvartál ovšem negativně poznamenala pandemie onemocnění covid-19; tržby Lenova v tomto období klesly o 9,7 % na 10,6 miliardy dolarů, příjmy za PC a chytrá zařízení se snížily o 4,4 %.

Lenovo v uplynulém roce poznamenaném jedním z nejzásadnějších období globálních změn a transformací výrazně změnilo své podnikání,“ uvedl Yang Yuanqing, předseda představenstva a generální ředitel společnosti.

Dosažení rekordního příjmu před zdaněním ve výši 1,02 miliardy (růst o 19 %) dolarů a celoročního výnosu ve výši 50,2 miliard dolarů je podle Yuanquinga velkým úspěchem společnosti.

Mobilní divize se prudce propadla

Na růstu společnosti se nejvíce podílela divize Intelligent Devices Group, jejíž tržby meziročně vzrostly o 3,6 % na téměř 40 miliard dolarů. Naopak divizi Mobile Business Group zasáhla pandemie koronaviru a s ní související dočasné uzavření čínských továren.

Ztráta divize MBG před zdaněním činila 43 milionů dolarů, což představuje meziroční propad o 96 milionů. Divize Data Center Group meziročně klesla o 8,7 %, výnosy z softwarově definované infrastruktury ovšem rostly dvouciferným tempem.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře