Tržby Intelu ve druhém kvartálu utrpěly vlivem klesajícího trhu PC

Pokles příjmů Intelu byl mírný (3 %) díky dobrým výsledkům divize vyrábějící řešení pro datacentra, které vyvážily 14% pokles výsledků divize pro koncová zařízení. Intel se těší na druhé pololetí, kdy se na trhu objeví Windows 10 i nová generace procesorů Intel Core.

Tržby Intelu ve druhém kvartálu utrpěly vlivem klesajícího trhu PCSpolečnost Intel zveřejnila výsledky svého hospodaření ve druhém čtvrtletí 2015. V tomto období vykázala tržby ve výši 13,2 miliardy amerických dolarů, což v meziročním srovnání představuje mírný pokles o 4,3 %. Provozní zisk za druhý kvartál činil 2,9 miliardy (meziročně o 23,6 % méně) a čistý zisk 2,7 miliardy (meziročně o 3 % horší).

Nepříznivý vývoj trhu PC se podepsal na výsledcích divize Client Computing Group, která ve druhém kvartálu utržila 7,5 miliardy dolarů, o 14 % méně než před rokem. Dařilo se naopak divizi Data Center Group, která vykázala tržby 3,9 miliardy dolarů, což představuje 10% meziroční nárůst.

Mírně rostly příjmy divize Internet of Things, a sice o 4 % na 559 milionů dolarů. Tržby v segmentech softwaru a služeb naopak poklesly o mírná 3 % na 534 milionů dolarů.

Výsledky druhého čtvrtletí dokazují transformaci naší firmy, neboť růst v oblasti datových center, pamětí a internetu věcí vytvořil v uplynulém čtvrtletí přes 70 procent našeho provozního zisku a pomohl tak kompenzovat ztráty na velmi konkurenčním trhu s osobními počítači,“ uvedl k výsledkům generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich.

Intel ve druhém pololetí letošního roku uvede na trh Skylake, šestou generaci procesorů Intel Core, od níž si slibuje oživení padajícího trhu PC, společně s pozitivním vlivem uvedení nových Windows 10.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře