Tržby Intelu v prvním kvartálu stagnovaly vlivem poklesu trhu PC

Pokles tržeb divize procesorů pro osobní zařízení a divize softwaru a služeb byl vyvážen růstem v segmentech procesorů pro datacentra a internetu věcí.

Tržby Intelu v prvním kvartálu stagnovaly vlivem poklesu trhu PCSpolečnost Intel zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2015. Tržby za toto období činily 12,8 miliardy dolarů, což je stejná částka, jakou Intel utržil před rokem. Provozní dosáhl 2,6 miliardy dolarů a čistý zisk 2 miliardy, což představuje mírný meziroční nárůst o 4 %, resp. 3 %.

Tržby byly stejné jako v loňském roce, přičemž dvojciferný růst vykázaly divize datových center, internetu věcí a pamětí, což pomohlo vyrovnat nižší než očekávanou poptávku po stolních počítačích pro firemní segment,” prohlásil generální ředitel společnosti Brian Krzanich.

Krzanich tím poukazuje na 8% meziroční propad tržeb divize Client Computing Group (procesory pro osobní zařízení) na 7,4 miliardy dolarů, způsobený sníženou poptávkou po osobních počítačích.

Intel nespecifikoval, jak se v rámci této divize dařilo procesorům Atom pro mobilní zařízení. Pokles zaznamenala i divize softwaru a služeb, konkrétně oo 3 % na 534 milionů dolarů.

Tyto negativní výsledky byly vyváženy růstem tržeb v ostatních segmentech. Divize Data Center Group (procesory Xeon) vykázala tržby 3,7 miliardy dolarů, což představuje 19% meziroční nárůst, a divize Internet of Things utržila 533 milionů dolarů, což představuje nárůst o 11 %.

Zdroj: Intel

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře