Tržby IBM poklesly ve čtvrtém kvartálu 2014 o 12 %

Výsledky IBM klesaly již jedenáctý kvartál v řadě. Společnost chce situaci zvrátit akvizicemi, zejména v oblasti cloudových služeb.

Tržby IBM poklesly ve čtvrtém kvartálu 2014 o 12 %Společnost IBM zveřejnila své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí roku 2014. Čísla pro IBM nevypadají dobře – tržby poklesly meziročně o 12 % na 24,1 miliardy dolarů, čistý zisk poklesl o 11 % na 5,5 miliardy.

Pro společnost to byl již jedenáctý kvartál v řadě, během kterého jí klesaly výsledky. Navíc si pohoršila zcela ve všech oblastech – hardwaru, softwaru i službách.

CFO IBM Martin Schroeter uvedl, že IBM chce situaci čelit akvizicemi, které posílí především její cloudové portfolio. Právě v této oblasti společnost podle Schroetera vidí příležitost k růstu.

Další oblasti, které by měly IBM v budoucnu pomoci k růstu, jsou například mobilita, sociální sítě, bezpečnost nebo analytické nástroje.

IBM se ostatně na cloud zaměřuje již delší dobu. Před dvěma lety koupil SoftLayer, před necelým rokem přidalo akvizici Cloudantu, a průběžně budovalo síť cloudových datacenter. Další akvizice mají být na cestě. Do světa podnikové mobility se pak IBM vydalo uzavřením partnerství s Applem.

Společnost se zároveň průběžně zbavovala divizí, které se stávaly přítěží. Sem spadá prodej x86 serverů Lenovu nebo prodej výroby procesorů společnosti GlobalFoundries.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © borzaya - Fotolia.com

Komentáře