Tržby Googlu vyrostly v 1. čtvrtletí o 12 %, čekalo se více

Zpomalení růstu je způsobeno přechodem uživatelů na mobilní zařízení, kde není pozice Googlu tak silná jako na tradičních PC.

Tržby Googlu vyrostly v 1. čtvrtletí o 12 %, čekalo se víceGoogle oznámil výsledky svého hospodaření v prvním čtvrtletí roku 2015. Společnost během tohoto období dosáhla tržeb ve výši 17,3 miliardy dolarů, což představuje 12% meziroční nárůst. Výsledky Googlu tak rostly nejpomaleji od roku 2013.

Společnost uvedla, že po odečtení poplatků a podílů partnerům její tržby činily 13,9 miliardy dolarů. Čistý zisk dosáhl 3,59 miliard dolarů, což představuje 3,9% nárůst v meziročním srovnání.

Počet „placených kliknutí“, tedy míra využívání placené reklamy, vyrostl meziročně o 13 %. I zde došlo k zpomalení růstu ve srovnání s dřívějšími lety. Cena, kterou si Google za reklamu účtuje, meziročně poklesla o 7 %.

Zpomalení růstu Googlu má kořeny ve změně chování uživatelů. Ti své on-line aktivity čím dál více přesouvají z PC na mobilní zařízení a směrem k mobilním aplikacím, kde není jeho pozice tak silná jako na tradičních PC.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře