Tržby Elko Group se ve střední a východní Evropě propadly

Skupina Elko Group dosáhla v prvním pololetí v celkových číslech slušného 18% růstu. Zisk však celkově klesl a region střední a východní Evropě si mezi ostatními vedl nejhůře.

Tržby Elko Group se ve střední a východní Evropě propadlyTržby skupiny Elko vzrostly v prvním pololetí roku 2018 o 18 %, a to na 749 milionů dolarů. Hrubá marže poklesla na 4,6 % oproti 5,1 % před rokem. Čistý zisk za první pololetí roku 2018 poklesl meziročně o 28 % na úroveň 3,8 milionu dolarů (čistá zisková marže na 0,5 %).

Společnost o tom informovala v prozatimním pololetním reportu.

Tržby ve střední a východní Evropě (CEE) poklesly o 16 % na 231 milionů dolarů, zatímco prodeje v pobaltských státech se meziročně zvýšily o 69 % a dosáhly hodnoty 81 milionů dolarů. V regionu SNS vzrostly tržby o 25 % na 390 milionů dolarů.

Výnosy v severských zemích dosáhly 47 milionů dolarů. Tržby severského regionu jsou zahrnuty do zprávy společnosti Elko od července 2017, poté co získala 85% podíl v Gandalf Distribution.

V červenci se WESTech, provozovatel sítě iStores a člen skupiny Elko, stal majoritním akcionářem Arašidu, největšího specializovaného slovenského prodejce her, herních konzolí a příslušenství (pod značkou programingshop.sk) a jedním z prodejců mobilních telefonů a příslušenství (pod značkou MP3.sk).

Obrat společnosti Elko v roce 2017 činil 1,593 miliardy dolarů. Distributor reprezentuje 210 výrobců IT a regionálně spolupracuje více než 7 700 prodejci, lokálními výrobci PC a integrátory v 31 zemích Evropy a střední Asie.

Zdroj: Elko Group, ChannelWorld

Úvodní foto: Foto: © Tomislav - Fotolia.com

Komentáře