Tržby Dell Technologies ve třetím kvartálu 2018 vzrostly o 15 %

Za růstem stojí hlavně podniky, které potřebovaly vyměnit svůj arzenál zařízení běžících na starších verzích operačních systémů Windows. Za aktuální fiskální rok by měl Dell dosáhnout příjmů mezi 90,5 a 92 miliardami dolarů.

Tržby Dell Technologies ve třetím kvartálu 2018 vzrostly o 15 %Společnost Dell Technologies oznámila, že ve třetím čtvrtletí tohoto roku zaznamenala 15% meziroční nárůst tržeb. Za růstem podle firmy stojí především podniky, které musely upgradovat systémy běžících na starších verzích Windows.

Výsledky Dell zveřejnil jen těsně před hlasováním o nabídce zpětně odkoupit akcie spojené s 81% podílem ve společnosti VMware, díky čemuž by technologický gigant mohl při návratu na burzu obejít klasickou první veřejnou nabídku akcií.

Dell již dříve zvýšil nabídku na nákup akcií VMwaru od minoritních akcionářů a je ochotný za vytoužené akcie zaplatit až 23,9 miliardy dolarů, což některé akcionáře přesvědčilo. Transakce má být finalizována do konce tohoto roku, přičemž hlasování o nabídce je naplánováno na 11. 12.

Růst hnaly podniky obměňující arzenál zařízení

Společnosti ve třetím kvartálu povyrostly tržby ve skupině klientských řešení, a to o 11 %. Tato kategorie zahrnuje stolní počítače, notebooky, tablety a značkové periferie. Za růstem stojí především nutnost podnikových klientů vyměnit starší zařízení běžící na Windows 7.

Dell očekává, za aktuální fiskální rok dosáhne celkových výnosů mezi 90,5 a 92 miliardami dolarů. Minulý fiskální rok firma přitom utržila 79,9 miliardy dolarů. Celkové tržby Dellu ve třetím čtvrletí 2018 stouply o 15 %, čistá ztráta se zvýšila na 876 milionů dolarů.

VMwaru stouply tržby o 13,5 %

Společnosti VMware ve třetím kvartálu tohoto roku vzrostly tržby o 13,5 %. Firma těžila ze silné poptávky po softwaru sloužícím ke zvýšení účinnosti cloud computingu. Výnosy vzrostly z 1,94 miliardy na 2,20 miliardy dolarů, ovšem čistý zisk meziročně klesl na 334 milionu dolarů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře