Tržby Dell Technologies v druhém čtvrtletí vzrostly na 23,4 miliardy dolarů

Tržby vykázaly mírný meziroční nárůst o 2 %. Na rozdíl od prvního čtvrtletí 2019 se Dellu podařilo vykázal provozní zisk, a to ve výši 519 milionů dolarů. Společnost dle viceprezidenta udržuje výdaje na IT ve zdravé hladině.

Tržby Dell Technologies v druhém čtvrtletí vzrostly na 23,4 miliardy dolarůSpolečnost Dell Technologies zveřejnila výsledky hospodaření za druhý kvartál fiskálního roku 2020, jenž skončil 2. 8. 2019. Firmě ve sledovaném období vzrostly tržby o 2 % na 23,4 miliard dolarů, čistý zisk se vyšplhal na 4,5 miliardy.

Dell v druhém čtvrtletí dosáhl provozního zisku 519 milionů dolarů, což představuje výrazné polepšení oproti předchozímu období, kdy vykázalo provozní ztrátu 13 milionů. Tržby společnosti VMware ve stejném období vzrostly o 12 % na 2,5 miliardy dolarů.

Nacházíme se v raných fázích technologického investičního cyklu,“ uvedl viceprezident Dellu Jeff Clarke. „Výdaje na IT zůstávají ve zdravé hladině, kdy inovujeme napříč portfoliem společnosti tak, abychom uspěli v jakémkoli makro prostředí.“

Úspěch v podnikovém segmentu klientských řešení

Tržby ve skupině infrastrukturních řešení v druhém čtvrtletí klesly o 7 % na 7,6 miliardy dolarů. Zatímco tržby z úložišť stagnovaly při 4,2 miliardách, za servery a nástroje pro spolupráci Dell utržil 4,4 miliardy, tedy o 12 % méně než loni.

Dařilo se ovšem skupině klientských řešení, kde tržby meziročně vzrostly o 6 % na 11,7 miliardy dolarů. Tržby podnikového segmentu posílily o 12 % na 9,1 miliardy, tržby spotřebitelského segmentu zase klesly o 12 % na 2,7 miliardy.

Zdroj: Dell Technologies

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře