Tržby Dell Technologies na konci roku vzrostly o 1 % na 24 miliard dolarů

Tržby Dell Technologies za celý fiskální rok vzrostly o 2 % na 92,2 miliardy dolarů. Provozní zisk dosáhl 2,6 miliardy dolarů, dlouhodobě se daří skupině klientských řešení.

Tržby Dell Technologies na konci roku vzrostly o 1 % na 24 miliard dolarůSpolečnost Dell Technologies zveřejnila výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál fiskálního roku 2020. Firmě ve sledovaném období vzrostly tržby o 1 % na 24 miliard dolarů, provozní zisk pak stoupl o 117 % na 717 milionů dolarů.

Příjmy společnosti VMware na konci fiskálního roku dosáhly 3,1 miliardy dolarů, provozní zisk se vyšplhal na 1 miliardu dolarů. Za celý rok pak VMware utržil 10,9 miliardy dolarů a vykázal provozní zisk ve výši 3,1 miliardy dolarů.

Dell za celý fiskální rok zaznamenal tržby ve výši 92,2 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 2 %. Provozní zisk dosáhl 2,6 miliardy dolarů, což představuje výrazné zlepšení oproti ztrátě 0,2 miliardy z předchozího roku.

Čistý zisk společnosti za celý rok se vyšplhal na 5,5 miliardy dolarů. „Ve fiskálním roce 2020 jsme se soustředili na integraci a zjednodušení celého produktového portfolia,“ komentuje výsledky CEO Dell Technologies Jeff Clarke.

Dodal, že díky výnosům přesahujícím 180 miliard dolarů za poslední dva roky a významným investicím do výzkumu, inovací a rozšíření pole působnosti si Dell postavil silné základy pro novou dekádu.

Úspěch klientských řešení neopadá

Tržby ve skupině infrastrukturních řešení se ve čtvrtém čtvrtletí propadly o 11 % na 8,8 miliardy dolarů. Zatímco tržby z úložišť klesly o 3 % na 4,5 miliardy, za servery a nástroje pro spolupráci Dell utržil 4,3 miliardy, tedy o 19 % méně než loni.

Dařilo se ovšem skupině klientských řešení, kde tržby meziročně vzrostly o 8 % na 11,8 miliardy dolarů. Tržby podnikového segmentu si polepšily o 10 % na 8,6 miliardy, tržby spotřebitelského segmentu zase stouply o 4 % na 3,2 miliardy.

První zmiňovaná skupina za celý rok dosáhla obratu 34 miliard dolarů. Skupina klientských řešení za celý rok posílila tržby o 6 % na 45,8 miliardy dolarů. Spotřebitelský segment přitom vyrostl o 11 %.

Zdroj: Dell Technologies
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře