Tržby Applu za první kvartál nenaplní očekávání, může za to koronavirus

Výrobce očekával, že v prvním čtvrtletí utrží mezi 63 a 67 miliardami dolarů, teď ale uvedl, že tržby budou nižší. Situaci komplikuje výroba i prodej mobilních telefonů v Číně.

Tržby Applu za první kvartál nenaplní očekávání, může za to koronavirusSpolečnost Apple prozradila, že se jí nepodaří naplnit své odhady tržeb za první čtvrtletí letošního roku. Výrobu i poptávku v Číně totiž výrazným způsobem ovlivňuje propuknutí epidemie koronaviru.

Čínské továrny se sice opět otevřely, na výrobu však najíždí pomaleji, než se očekávalo. Apple odhadoval, že jeho tržby za první kvartál dosáhnou kolem 63-67 miliard dolarů. Analytici pak očekávali tržby kolem 62,4 miliard.

Výrobce uvedl, že dodávky iPhonů budou „dočasně omezeny“, což může mít na firmu velký dopad, jelikož v prosinci loňského roku se poptávka po jablečných mobilních telefonech po roce znovu zvedla.

Epidemie vedle výroby ovlivnila i prodej Applu v Číně; většina obchodů totiž byla uzavřena či omezila provozní hodiny. Analytici odhadují, že koronavirus může v zemi snížit poptávku po chytrých telefonech v prvním čtvrtletí až o polovinu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře