Třetina českých firem stále používá Windows Server 2003, podpora končí za 9 měsíců

Microsoft varuje, že přechod na novou verzi může trvat až tři čtvrtě roku.

Třetina českých firem stále používá Windows Server 2003, podpora končí za 9 měsícůMicrosoft vydal varování ohledně blížícího se ukončení podpory operačního systému Windows Server 2003, k němuž dojde dne 14. 7. 2015, tedy přibližně za 9 měsíců. Právě takovou dobu však podle Microsoftu může trvat přechod na novější verzi.

Ukončení podpory se týká systémů Windows Server 2003/R2 a Small Business Server 2003. Z českých firem, které využívají serverové operační systémy Windows, má tyto zastaralé verze mít stále spuštěných přibližně 30 %.

Samotné ukončení podpory neznamená, že by systém přestal ze dne na den fungovat. Přestane však dostávat bezpečnostní aktualizace a opravy, což může ohrozit celou firemní síť. Microsoft varuje, že migrace serverů trvá až 200 dní a migrace aplikací pak může trvat i více než 300 dní.

Třetina firem, především z řad těch menších až středních, nyní stojí před rozhodnutím, jakým směrem se vydat. Windows Server 2003 byl navržen před více než 12 lety a je zřejmé, že tento systém dnes již stěží může splňovat jakékoliv požadavky na moderní systém. Zejména v případě, pokud chce firma držet krok se svou konkurencí a prosperovat,“ uvedl v tiskovém prohlášení Dalibor Kačmář, manažer serverové divize Microsoftu v České republice.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře