Třetí operátor v ČR buduje síť pro IoT

Společnost Starnet staví síť pro internet věcí (IoT) na technologii LoRa. Chystá se pokrýt celou ČR a a hledá další partnery.

Třetí operátor v ČR buduje síť pro IoTV současnosti Starnet pokrývá svou sítí pro internet věcí osm krajů a do budoucna chce pokrýt celou Českou republiku. Využívá technologii LoRa, na které staví konkurenční síť České Radikomunikace. Třetím konkurentem je jim SigFox s ultra-narrow bandem.

Primárně se Starnet, který sídlí v Českých Budějovicích, soustředí na poskytování internetového připojení a dalších datových služeb na vlastní bezdrátové a optické síti.

 „Síť pro Internet věcí stavíme na otevřené technologii LoRa. To umožňuje nabízet našim partnerům řešení s vysokou efektivitou, nízkou cenou, nízkými pořizovacími náklady a možností připojit zařízení i na velké vzdálenosti s minimálními energetickými nároky,“ uvedl v oznámení Milan Čížek, vedoucí oddělení IoT ve Starnetu.

Společnost v současnosti hledá partnery, kteří vyvíjejí, instalují nebo prodávají prvky pro Internet věcí (senzory, čidla, měřiče apod.).

Zdroj: Starnet

Úvodní foto: © bakhtiarzein - Fotolia.com

Komentáře