Trend Micro znovu usiluje o česko-slovenský trh, má zde i vývoj

Společnost Trend Micro, tvůrce IT bezpečnostních řešení, slavnostně otevřela novou pobočku v Praze, kde chce vybudovat největší středisko pro odhalování počítačových hrozeb ve střední a východní Evropě.

Trend Micro znovu usiluje o česko-slovenský trh, má zde i vývojNová pobočka společnosti Trend Micro sídlí v moderní budově BB Centra v Praze. Původem japonská firma s 27letou historií si vybrala Prahu jako regionální centrum svého vývoje a plánuje v následujících letech investovat do svého rozvoje v regionu střední a východní Evropy.

Otevření pobočky se zúčastnili lokální i zahraniční zaměstnanci Trend Micro spolu s partnery a zákazníky.

Václav Petrželka, regionální account manager pro Českou republiku a Slovensko, Trend MicroVáclav Petrželka, regionální account manager pro Českou republiku a Slovensko, k otevření pobočky uvedl: „Pro české a slovenské zákazníky a partnery to znamená lepší a rychlejší podporu a implementaci vhodného řešení.

V pražské pobočce v současné době pracuje přibližně dvacet vývojářů a členů obchodního týmu, do budoucna se zde počítá až s padesáti zaměstnanci. Tento počet zahrnuje také odborníky TippingPoint DVLabs, kteří provádějí vlastní bezpečnostní výzkum a poskytují ochranu enterprise zákazníkům před síťovými útoky.

V účetním roce 2015 dosáhlo Trend Micro obratu 124,3 miliardy jenů (přibližně miliarda eur), z čehož region EMEA tvoří 19 %. Za poslední tři roky se obrat firmy zvýšil o 32 %. Společnosti se daří navyšovat podíl byznysu v oblasti enterprise, který nyní přináší více než dvě třetiny obratu (33 % domácnosti).

Patrick Dalvinck, vice prezident pro oblast obchodu v kontinentální Evropě, Trend MicroNa slavnostní zahájení dorazil do Prahy i Patrick Dalvinck, vice prezident pro oblast obchodu v kontinentální Evropě, který upozornil na fakt, že objem i technická vyspělost počítačových hrozeb neustále rostou, což vyvíjí tlak na neustálé inovace bezpečnostních řešení a rozšiřování produktů.

I proto vystoupil za DVLabs manažer pro ČR Jiří Gogela, který má v pražské pobočce se svým týmem na starosti objevování dosud neznámých hrozeb a zranitelností a implementaci bezpečnostních záplat.

Zaměstnanci DVLabs v Praze provádějí vlastní výzkum a zajišťují přibližně 40 % bezpečnostního obsahu z celé globální sítě. Spolupracují s programem Zero Day Initiative, který od nezávislých bezpečnostních specialistů a tzv. white hat hackerů získává informace o zranitelnostech nultého dne.

Patrick Dalvinck a Jiří Gogela 8. 12. 2016 slavnostně přestřihli pásku, a oficiálně tak otevřeli pražskou pobočku.

Patrick Dalvinck a Jiří Gogela 8. 12. 2016 slavnostně přestřihli pásku, a oficiálně tak otevřeli pražskou pobočku

Zdroj: Trend Micro
Úvodní foto: Trend Micro

Komentáře