Trend Micro završil akvizici společnosti TippingPoint

Akvizice v hodnotě 300 milionů dolarů přinese společnosti Trend Micro řešení pro prevenci průniků a zabezpečení sítí. Součástí akvírované firmy jsou i analytické služby a iniciativa pro prevenci tzv. útoků nultého dne.

Trend Micro završil akvizici společnosti TippingPointSpolečnost Trend Micro oznámila završení akvizice firmy TippingPoint, poskytovatele systémů pro prevenci průniků (IPS) a řešení pro síťovou bezpečnost.

Trend Micro získal TippingPoint od společnosti Hewlett Packard Enterprise, a to za 300 miliónů dolarů. Řešení Trend Micro TippingPoint jsou již nyní plně k dispozici zákazníkům Trend Micro.

Součástí firmy TippingPoint jsou analytické služby laboratoře Digital Vaccine Labs (DVLabs) zaměřené na zkoumání hrozeb, jejichž sídlo bude do konce června i v České republice v Praze.

Trend Micro dále získalo také výhody programu Zero Day Initiative (ZDI), který povzbuzuje nezávislé výzkumníky v jejich úsilí o identifikaci dosud neznámých zranitelností a za poskytnuté informace rozdává odpovídající odměnu.

V kombinaci s řešením Trend Micro Smart Protection Network mají nyní zákazníci k dispozici bezpečnostní funkce pro ochranu podnikové informační architektury – od sítí přes datová centra a cloudy až po koncové body.

Trend Micro a iniciativa ZDI navíc sponzorují hackerskou soutěž Pwn2Own, ve které mají účastníci za úkol zjišťovat zranitelnosti ve čtyřech nejčastěji napadávaných platformách.

Akvizici společnosti TippingPoint vnímáme jako potvrzení našich dlouhodobých závazků k bezpečnosti podnikových informačních architektur. Díky technologiím TippingPoint můžeme našim zákazníkům nabídnout dosud nevídanou míru akceschopnosti v boji proti různorodým hrozbám, a to po celou dobu životního cyklu každého útoku,“ uvedla Eva Chen, CEO společnosti Trend Micro.

Zdroj: Trend Micro
Úvodní foto: Trend Micro, HP TippingPoint

Komentáře