Trend Micro uzavírá strategické partnerství s firmou Snyk, zabezpečí vývoj aplikací

Prvním výstupem partnerství bude integrovaná ochrana s opravami zranitelností v open source určená pro vývojáře používající principy DevOps. Společnosti plánují navázat dlouhodobou spolupráci.

Trend Micro uzavírá strategické partnerství s firmou Snyk, zabezpečí vývoj aplikacíSpolečnost Trend Micro oznámila uzavření strategického partnerství s firmou Snyk, jež se zabývá vývojem bezpečnostních řešení pro developery pracující se softwary s otevřeným zdrojovým kódem.

Cílem tohoto partnerství je pomoci řešit neustupující problémy, které vývojářům způsobují zranitelnosti v open source pramenící z opakovaného využívání již existujících kódů, veřejných repositářů a dalších open source zdrojů.

Díky spojení informací společnosti Snyk o zranitelnostech open source a technologií značky Trend Micro získají týmy pracující v prostředích založených na principech DevOps komplexní schopnosti odhalovat zranitelnosti.

Ochrana dle Trendu Micro v praxi bude fungovat tak, že jakmile dojde ke zjištění zranitelnosti v kontejneru, kombinace štítu Trend Micro a oprav od společnosti Snyk zajistí efektivnější nápravu a výrazně zmírní možné dopady.

Trend Micro principům DevOps dobře rozumí a z partnerství s touto společností jsme opravdu nadšení, protože můžeme jejím podnikovým zákazníkům nabídnout snadno použitelný a škálovatelný způsob, jak řešit zranitelnosti v open source,“ řekl Geva Solomonovich, provozní ředitel společnosti Snyk.

Naše spolupráce je důkazem, že obě společnosti rozumí tomu, jaké nástroje vývojáři potřebují. Toto strategické partnerství je navíc jen začátkem dlouhodobé spolupráce v oblasti bezpečných workflow založených na principech DevOps,“ dodal Kevin Simzer, provozní ředitel společnosti Trend Micro.

Zdroj: Trend Micro
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře