Trend Micro kupuje TippingPoint od HP

Akvizice v hodnotě 300 milionů dolarů posílí portfolio Trend Micra o systémy pro prevenci průniků a umožní společnosti pokrýt zabezpečení podnikové infrastruktury od koncových zařízení až po cloud a datacentrum.

Trend Micro kupuje TippingPoint od HPSpolečnost Trend Micro oznámila, že koupila společnost TippingPoint, dodavatele systémů pro prevenci průniků příští generace (NGIPS) a dalších síťových bezpečnostních řešení. Hewlett-Packard, dosavadní majitel TippingPointu, firmu prodal za 300 milionů dolarů.

Trend Micro plánuje spojit nově akvírované i existující technologie a vytvořit novou divizi s názvem Network Defense. Transakce by měla být završena ještě letos.

Trend Micro se díky této akvizici stalo majitelem řady bezpečnostních technologií, duševního vlastnictví, know-how, ale také velké a loajální uživatelské základny z řad podniků.

Po zařazení technologií TippingPointu do svého portfolia má být Trend Micro schopné nabídnout podnikovým zákazníkům ucelené zabezpečení, od koncových zařízení a sítí až po datacentrum a cloud.

Kromě systémů pro prevenci průniků nabízí TippingPoint také řešení Digital Vaccine, které v reálném čase hledá a analyzuje slabiny v zabezpečení sítě, nebo iniciativu Zero Day Initiative pro odhalování tzv. zero-day hrozeb. Trend Micro se ji chystá zkombinovat se svou vlastní sítí Smart Protection Network a slibuje si od toho dosažení nejlepší míry detekce hrozeb na trhu.

TippingPoint (lépe řečeno jeho mateřské HP) byl strategickým partnerem Trend Micra už od roku 2014. Spolupráce mezi starým a novým majitelem má pokračovat i po dokončení akvizici, a to jak formou přeprodeje a OEM dohod, tak i prostřednictvím společných aktivit v oblastech zabezpečení aplikací a dat.

Akvizice by měla být završena do konce roku 2015.

Zdroj: Trend Micro
Úvodní foto: Trend Micro, HP TippingPoint

Komentáře