Transformující se Intel vykázal v prvním kvartálu 7% nárůst tržeb

Největší objem peněz stále přináší divize zabývající se procesory pro osobní zařízení, ale ohniska růstu se nacházejí jinde. Divize internetu věcí například rostla o 22 %.

Transformující se Intel vykázal v prvním kvartálu 7% nárůst tržebSpolečnost Intel zveřejnila výsledky svého hospodaření v prvním kvartálu 2016. Za toto období firma utržila 13,7 miliardy dolarů, což v meziročním srovnání představuje 7% nárůst. Vyrostl také čistý zisk, jehož částka 2,6 miliardy dolarů byla o 3 % vyšší než před rokem.

Naše výsledky z prvního kvartálu odpovídají probíhající strategické transformaci, která pokračuje podle plánu a v roce 2016 ještě zrychlí. Měníme se z počítačové firmy na společnost, jejíž řešení pohánějí cloud a miliardy chytrých a připojených výpočetních zařízení,“ uvedl k výsledkům CEO společnosti Brian Krzanich.

Více o této transformaci najdete v našem včerejším článku.

Intelu se dařilo prakticky ve všech oblastech jeho byznysu. Divize Client Computing Group (procesory pro osobní zařízení) vykázala tržby ve výši 7,5 miliardy dolarů (2% meziroční nárůst), divize Data Center Group (řešení pro datacentra) vygenerovala 4 miliardy dolarů (9% nárůst) a divize Internet of Things Group (internet věcí) přinesla 651 milionů dolarů (22% nárůst).

Divize Non-Volatile Memory Solutions Group (paměti) byla v prvním kvartálu jedinou relativně neúspěšnou, neboť její příjmy 557 milionů dolarů byly o 6 % nižší než o rok dříve. Divize Intel Security Group (softwarová řešení McAfee) naopak zvýšila své příjmy o 12 % na 537 milionu dolarů a divize Programmable Solutions Group Intelu (programovatelná řešení, zejména hradlová pole) přinesla 359 milionů dolarů.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře