Toshiba zvažuje osamostatnění své paměťové divize

Společnost potvrdila, že vyčlenění paměťové divize je reálnou možností, k definitivnímu rozhodnutí však zatím nedošlo. Okolo mezitím krouží Western Digital.

Toshiba zvažuje osamostatnění své paměťové divizeSpolečnost Toshiba zvažuje možnost osamostatnění své paměťové divize. Vyčlenění této obchodní jednotky do samostatné společnosti by s ní umožnilo nakládat nezávisle na zbytku firmy. Toshiba potvrdila, že o tomto kroku uvažuje, ale konečné rozhodnutí zatím nepadlo.

Zpráva přišla nedlouho poté, co se objevily zprávy, že Toshiba zvažuje tentýž krok u své divize polovodičů. Kupcem menšinového podílu v obou takto osamostatněných jednotkách by se mohla stát společnost Western Digital.

Uvedl to server Nikkei Asian Review, který zároveň dodal, že v případě paměťové divize by Toshiba mohla prodat přibližně 20% podíl v hodnotě až 2,65 miliardy dolarů, případně by s touto dceřinou společností vstoupila na burzu.

Toshiba se zamřuje na nevolatilní paměti a vyrábí 3D flashová řešení, bezdrátové paměťové karty nebo USB úložiště. Western Digital v roce 2016 koupil společnost SanDisk, která byla strategickým partnerem Toshiby právě v oblasti pamětí.

Naváží teď Toshiba a WD na tuto někdejší spolupráci?

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře