Toshiba se topí v problémech a chce prodat celou paměťovou divizi

Nedávný prodej částí paměťové divize zřejmě nestačil. Toshiba musí zalepit obrovskou díru v rozpočtu a zřejmě bude muset obětovat celý byznys spojený s výrobou paměťových čipů. Přinejmenším si však nemůže stěžovat na nedostatek zájemců.

Toshiba se topí v problémech a chce prodat celou paměťovou diviziSpolečnost Toshiba rozhodně nezažívá nejlepší období své historie. Pod tímto eufemismem se skrývají výrazně finanční problémy spojené s investicí do americké společnosti Westinghouse, zmeškání dvou termínů pro zveřejnění hospodářských výsledků a hrozba vyloučení ze dvou japonských burz.

Finanční problémy byly důvodem osamostatnění a prodeje části paměťové divize do rukou WD, ale podle nových zpráv to nebude stačit. Toshiba nyní údajně jedná o prodeji celého paměťového byznysu, který patří mezi její nejcennější obchodní jednotky. Podle posledních dostupných výsledků tento byznys tvoří přibližně čtvrtinu celkového obratu.

O cennou divizi má podle informací Bloombergu zájem přinejmenším deset potenciálních kupců včetně WD, Foxconnu, Micronu nebo Kingstonu, ale také několika investičních fondů. Objevily se spekulace, že Toshibu „zachrání“ stát, ale mluvčí japonské vlády tyto zprávy následně popřel.

Nabídky za paměťovou divizi se mají pohybovat v rozmezí 6,2 až 15,9 miliardy dolarů a lhůta pro jejich podání má skončit k poslednímu březnu. Zúčastněné strany zatím odmítají celou situaci komentovat.

Zdroj: IDG News Service, Bloomberg
Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře