Toshiba reaguje na arbitráž ze strany Western Digital, sama podává žalobu

Japonský výrobce obviňuje WD z nekalé soutěže a vyhrožování konkurenčním zájemcům o její paměťovou divizi. Škodu vyčíslila na 1,4 miliardy dolarů.

Toshiba reaguje na arbitráž ze strany Western Digital, sama podává žalobuSpolečnost Toshiba zareagovala na arbitráž ze strany společnosti Western Digital – jak jinak než vlastní žalobou podanou k Nejvyššímu soudu státu Kalifornie. Japonský gigant obviňuje WD z toho, že nekalým způsobem brání prodeji jeho paměťové divize.

Oč jde? Toshiba se potýká s finančními problémy a rozhodla se je vyřešit osamostatněním své paměťové divize a jejím následným prodejem. WD však tvrdí, že s prodejem musí souhlasit jeho dceřiná společnost SanDisk.

SanDisk a Toshiba za sebou mají dlouholetou spolupráci v oblasti výroby paměťových čipů včetně několika společných podniků. A právě o smlouvy týkající se těchto společných podniků opírá WD své tvrzení.

Snaha Toshiby vyvázat společné podniky ze své struktury do samostatné společnosti a tuto pak nabídnout k prodeji bez souhlasu SanDisku je výslovně zapovězena,“ uvedl před několika měsíci šéf WD Steve Milligan.

Toshiba vrací úder

Podobný krok si Toshiba pochopitelně nenechala líbit a její protiúder je velmi razantní. Firma ve své žalobě obviňuje WD z vyhrožování zájemcům o koupi paměťové divize i bankám, které by jim mohly poskytnout prostředky.

WD podle Toshiby původně samo patřilo mezi zájemce, ale následně obrátilo, když zjistilo, že nebude schopné přebít konkurenci. Čínský Foxconn totiž za paměťovou divizi údajně nabízí částku 27 miliard dolarů .

Celá arbitráž je podle Toshiby pouze snahou WD zastrašit ostatní zájemce a přinutit japonského výrobce, aby mu svou divizi prodal za nízkou cenu. Toshiba nyní chce, aby jí WD zaplatilo v přepočtu 1,4 miliardy dolarů za škody vzniklé jeho obstrukcemi.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře