Toshiba oznámila omezení svého PC byznysu

Společnost chystá stažení z některých trhů a propuštění necelé tisícovky zaměstnanců. Místo spotřebitelského segmentu se chce zaměřit na firemní produkty.

Toshiba oznámila omezení svého PC byznysuSpolečnost Toshiba oznámila, že plánuje omezení svého PC byznysu v oblasti spotřebitelských zařízení. Omezení má mít podobu propuštění přibližně 900 zaměstnanců, opuštění některých trhů a snížení celosvětového počtu prodejních regionů ze 32 na 13, a to do konce fiskálního roku společnosti, který skončí k 31. 3. 2015.

Toshiba uvádí, že sníží svou přítomnost ve spotřebitelském segmentu, aby se mohla soustředit na prodej zařízení pro firemní uživatele. Celkové opuštění trhu PC není na pořadu dne.

Společnost neuvedla, které modelové řady toto omezení přežijí. Patří sem například řady Satellite, Portege, Kira nebo Dynabook.

Hlavním důvodem je zajištění stabilního zisku,“ uvedla mluvčí Toshiby. Restrukturalizace má přinést snížení pevných nákladů o přibližně 186 milionů dolarů.

Společnost doufá, že využije svého know-how z oblasti PC v jiných segmentech, například v produktech spojených s internetem věcí a službami v oblastech cloudu, zdravotnictví a domácích spotřebičů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: toshiba

Komentáře