Toshiba a Western Digital se údajně domluvily na prodeji paměťové divize

Případ plný emocí a vzájemných žalob se údajně chýlí ke konci, který by představoval velkou výhru pro Western Digital.

Toshiba a Western Digital se údajně domluvily na prodeji paměťové divizeSpolečnosti Toshiba a Western Digital jsou údajně velmi blízko oznámení dohody o akvizici paměťové divize Toshiby. Transakce v hodnotě 17,4 miliardy dolarů by byla výsledkem dlouhých a především divokých jednání... a jednoznačnou výhrou pro WD.

Pro vysvětlení se musíme vrátit do minulosti. Toshibě nevyšla investice do americké společnosti Westinghouse, skončila s dluhem v řádu miliard dolarů a musela začít hledat způsoby, jak tuto díru v rozpočtu zalepit.

Toshiba se rozhodla (zřejmě ne s lehkých srdcem) prodat své rodinné stříbro, paměťovou divizi, která představuje druhého největšího výrobce flashových čipů na světě. O zájemce nebyla nouze, ale právě v této fázi se vše začalo zamotávat.

Western Digital mělo o divizi velký zájem, ale vzápětí se ukázalo, že jiní zájemci jej mají ještě větší . WD se proto rozhodlo vydat soudní cestou a na základě ujednání skrytých ve smlouvách spojených se společností SanDisk požádalo soud, aby prodej divize zarazil .

Toshiba si toho jednání nenechala líbit a udělala to, co se nabízelo – zažalovala Western Digital . Nyní se však zdá, že se jednalo o poslední výstřel před kapitulací, neboť Toshiba má výsostný zájem svou divizi prodat (jinak jí hrozí stažení z burzy).

Žádná ze zúčastněných stran se k celé žádosti nevyjádřila, ale zdroje hovoří o tom, že dohoda bude oznámena již 31. 7. 2017. Nezbývá tedy než počkat jeden den.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © carroteater - Fotolia.com

Komentáře