Tomáš Fuňka a Michal Hrušecký posilují vedení CZ.NIC

Tomáš Fuňka bude mít na starosti plánování, řízení a koordinaci chodu finančního systému sdružení CZ.NIC, Michal Hrušecký vedle hardwarové divize povede i projekt Turris.

Tomáš Fuňka a Michal Hrušecký posilují vedení CZ.NICSdružení CZ.NIC, správce české národní domény .cz, oznámilo dvě nové tváře ve vedení. Ekonom Tomáš Fuňka (vlevo) se stal finančním ředitelem, nově vzniklou hardwarovou divizi vede softwarový inženýr Michal Hrušecký (vpravo).

Změny v managementu sdružení souvisí především s jeho dalším rozvojem. Tomáš Fuňka je zkušený ekonom a finanční auditor, který bude nyní z titulu své funkce zodpovídat také za tým evropských projektů,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC.

Michal Hrušecký prokázal své kvality při práci na projektu Turris, proto jeho vedení nyní přebírá. Vedoucí projektu Turris bude mít nyní na starosti i naší nově vzniklou hardwarovou divizi,“ upřesnil Filip.

Tomáš Fuňka dříve působil v bankovním sektoru, kde se zabýval především finančním plánováním a řízením rizik. Během své profesní dráhy získal také zkušenosti s controllingem a s financováním developerských projektů.

V CZ.NIC bude mít na starosti plánování, řízení a koordinaci chodu finančního systému sdružení, přičemž bude dohlížet také na efektivnost jeho hospodaření. Je absolventem oboru Mezinárodní obchod na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze.

Michal Hrušecký stál v roce 2012 u zrodu prvního ročníku aktuálně největší české konference věnované open source – LinuxDays. Vystudoval informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Do sdružení CZ.NIC nastoupil již v roce 2016, a to do projektu Turris, jehož vedení nyní přebírá. Společně s tímto projektem bude mít Hrušecký na starosti i další hardwarové projekty, které ve sdružení CZ.NIC vzniknou.

Zdroj: CZ.NIC
Úvodní foto: CZ.NIC

Komentáře