Thomas Pött posiluje Westcon UCC a jeho pozici ve Skype for Business

Thomas Pött vede obchodní jednotku „Skype for Business“ ve společnosti Westcon UCC.

Thomas Pött posiluje Westcon UCC a jeho pozici ve Skype for BusinessThomas Pött odpovídá od 1. ledna 2016 za vedení obchodní jednotky „Skype for Business“ (S4B) a podává zprávy Marianne Nickenig, Senior General Manager DACH + Eastern Europe u společnosti Westcon UCC.

Thomas Pött byl členem Microsoft German Inner Circle a od roku 2012 prvním ze tří nositelů ocenění Microsoft Most Valuable Professionals (MVP) v regionu DACH v kategorii Skype for Business. Jako MPV vyznamenává společnost Microsoft odborníky, kteří mají zkušenosti s technologiemi Microsoft a tyto vědomosti angažovaně sdílejí s veřejností a společností Microsoft.

Thomas Pött zastával naposledy funkci principal consultant/business development manager v Microsoftu a u společnosti Westcon UCC se bude věnovat obchodnímu rozvoji v oblasti Skype for Business – dříve Microsoft Lync.

Skype for Business změní distribuci

Rozšíření cloudových služeb, jako je Skype for Business, změní distribuci a vyžádá si vlastní řešení cloudové distribuce,“ vysvětlil v oznámení Thomas Pött.

Máme proto pro rok 2016 dva cíle. Nejprve vytvoříme nové nadstandardní produkty v prostředí Microsoft UC a Microsoft Office 365. Dále vypracujeme nová řešení pro spolupráci s výrobci a distributory v oblasti vybavení a poskytování lokálních služeb. V celkové fázi vývoje přitom projdeme veškerá témata od A až do Z v těsné spolupráci s našimi distributory a partnery,“ dodává Pött.

Marianne Nickenig, senior general manager DACH + Eastern Europe u společnosti Westcon UCC si pochvaluje nástup kolegy: „Thomas Pött se svým know-how v této branži posune náš distribuční obchod díky řešením Skype for Business enormně kupředu.“

Vidí také další potenciál: „Poté, co jsme jako celosvětově první distributor získali kompetence Microsoft Partner Network Gold v oblasti komunikace, dále optimálně rozvíjíme náš obchod UCC. Nyní jsme jako distributor ještě lépe připraveni na poskytování řešení UC Microsoft.

9. června 2016 se bude v Brühlu konat každoroční konference partnerů skupiny Westcon Group. Na této akci budou mimo jiné představena různá řešení ve formě živé demo ukázky. Důležitým tématem je zde S4B, k němuž se společně s různými kompatibilními výrobci vytváří vlastní řešení v prostředí Microsoft S4B.  

Co Westcon chystá?

Ve spolupráci s vybranými partnerskými distributory se Westcon chystá vyvinout komplexní produktová řešení pro telekomunikační systémy na bázi cloudu. Vyjde přitom z modelu Office 365 Enterprise E5 s Cloud Pbx.

Tato řešení mají umožnit partnerům, zejména podnikům střední velikosti, získat lepší postavení na trhu. Řešení jim má snížit náklady na personál a hardware a současně zlepšit jejich cash flow.

Společně s Westcon Services Solutions a mezinárodními pobočkami se navíc připravují nová řešení a lokálně poskytované služby pro telekomunikační projekty. Obě opatření jsou v plánu na rok 2016, nejprve se zaměří na region DACH a Polsko a postupně se rozšíří na celou Evropu a nakonec i na celý svět.

Zdroj: Westcon
Úvodní foto: Thomas Pött

Komentáře