Thoma Bravo oznamuje další velkou akvizici, za 12 miliard dolarů převezme Proofpoint

Proofpoint bude pokračovat jako soukromá společnost se sídlem v Kalifornii a plánuje těžit z provozních schopností, kapitálové podpory a odborných znalostí fondu Thoma Bravo.

Thoma Bravo oznamuje další velkou akvizici, za 12 miliard dolarů převezme ProofpointSoukromý investiční fond Thoma Bravo uvedla, že rozšířila své portfolio odborníků na kybernetickou bezpečnost o společnost Proofpoint, za kterou dá zhruba 12,3 miliardy dolarů. Proofpoint se po dokončení transakce stane soukromou společností.

Očekává se, že obchod bude finalizován ve třetím čtvrtletí roku 2021 za obvyklých podmínek. Dokončení bude předcházet posvěcení ze strany akcionářů společnosti Proofpoint a relevantních regulačních orgánů.

V návaznosti na nabídku společnosti Thoma Bravo jsme návrh důkladně zkontrolovali za pomoci nezávislých finančních a právních poradců,“ vysvětluje šéfka Proofpointu Dana Evanová.

Zjistili jsme, že tato plně hotovostní nabídka a partnerství vytvoří okamžitou a jistou hodnotu pro akcionáře a pomohou nám rychleji dosáhnout našich provozních a tržních ambicí ve prospěch našich zákazníků,“ upřesňuje.

Pro Thoma Bravo zdaleka nejde o první významnou akvizici v technologickém světě. Na konci roku 2017 získala výrobce bezpečnostních řešení Barracuda, o rok později potvrdila převzetí softwarové firmy McAfee.

Do bohatého portfolia investičního fondu patří i společnosti Centrify, ConnectWise, Entrust, SolarWinds či Sophos. Za poslední jmenovanou dal v březnu 2020 bezmála 4 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře