Thales kupuje Gemalto za 4,8 miliardy eur, Atos ostrouhal

Společnost Atos se od začátku podzimu dvořila Gemaltu, napřed soukromě, poté i veřejně. Majitelem výrobce bezpečnostních řešení se však nakonec stává francouzský koncern Thales.

Thales kupuje Gemalto za 4,8 miliardy eur, Atos ostrouhal



Společnost Atos ostrouhala a její námluvy směrem ke společnosti Gemalto byly marné. Výrobce bezpečnostních řešení nakonec koupí francouzský koncern Thales za 4,8 miliardy eur, což činí přibližně 51 eur na akcii.

Dodejme, že Atos veřejně deklaroval záměr koupit Gemalto za 4,3 miliardy eur, což je zhruba 46 eur na akcii. Gemalto tento návrh odmítlo a nabízenou cenu označilo za „oportunistickou“.

Thales je široká skupina působící v řadě odvětví včetně bezpečnosti. Po spojení s Gemaltem chce Thales začít nabízet ucelené řešení pro zabezpečení „kompletního rozhodovacího řetězce od vzniku dat v čidlech po finální verdikt v reálném čase“.

CEO Gemalta Philippe Vallée se nechal slyšet, že dohoda s Thalesem je tou nejlepší možností pro firmu, její zaměstnance, zákazníky, akcionáře a další zúčastněné strany. Thales uvedl, že v souvislosti s akvizicí neočekává žádné propouštění.

Zdroj: IDG News Service









Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře