Tenable kupuje Indegy, vytváří sjednocenou platformu pro zabezpečení IT a OT

Ze spolupráce má vzejít jednotná platforma pro zabezpečení informačních a operačních technologií v průmyslu. K dispozici bude široká škála funkcí a nástrojů pro detekci kybernetických rizik a boj proti nim.

Tenable kupuje Indegy, vytváří sjednocenou platformu pro zabezpečení IT a OTSpolečnost Tenable oznámila akvizici Indegy, firmy podnikající v oblasti průmyslové kybernetické bezpečnosti, jež poskytuje zabezpečení a dohled v prostředích operačních technologií (OT).

Transakce v hodnotě 78 milionů dolarů v hotovosti byla již dokončena. Spojením obou společností dojde podle šéfa Tenablu Amita Yorana k vytvoření prvního jednotného řešení pro zabezpečení IT a OT v průmyslu.

Akvizice je důležitým milníkem v plnění naší strategie. Snažíme se pomáhat organizacím pochopit a snížit kybernetická rizika napříč všemi typy moderních útoků. Indegy významně rozšíří naše znalosti v oblasti správy zranitelností a detekce hrozeb,“ dodal.

Nová platforma by měla nabídnout měření založené na rizicích i pokročilá řešení pro vizualizaci, analýzu a měření míry vystavení kyberútokům. K dispozici budou i nástroje pro posouzení zranitelností v IT a OT.

Jsme nadšení, že spojením s Tenable získáme možnost urychlit naplňování naší mise chránit průmyslové sítě prostřednictvím kombinace odborných znalostí v oblasti kyberbezpečnosti a praktických zkušeností s OT,“ uvedl šéf Indegy Barak Perelman.

Zdroj: Tenable

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře