Tech Data začne prodávat Autodesk online prostřednictvím nového Datech eStore

Reselleři softwaru Autodesk budou od listopadu moci prodávat či prodlužovat licence pomocí on-line nástroje Datech eStore. Tento si budou moci uzpůsobit a integrovat do svých vlastních webových stránek.

Tech Data začne prodávat Autodesk online prostřednictvím nového Datech eStoreDatech , divize společnosti Tech Data, jež se specializuje na prodej návrhového software Autodesk, zahájila provoz nového Datech eStore. Tento on-line nástroj má prodejcům poskytnout jednoduchý způsob, jak prodávat nové časově omezené licence společnosti Autodesk prostřednictvím předplatného, ale také prodlužovat stávající licence (Subscription Renewal).

Cíl Datech eStore je jasný. Pomoci prodejci, aby mohl trávit více času poskytováním odborného poradenství a odpadla mu podstatná část starostí i času s obchodními transakcemi spojenými s prodeje,“ uvedl v tiskovém vyjádření Tomáš Kácha, ředitel Datech pro východní Evropu.

Tech Data uvádí, že Datech eStore je navržen tak, aby mohl být jednoduše vložen do vlastních webových stránek každého prodejce. Pokud tuto možnost nevyužijí mohou prodávat prostřednictvím odkazů na samostatně hostovanou službu.

V obou případech poskytuje Datech eStore prodejcům optimalizaci v podobě označení vlastním logem, výběrem uvítací zprávy a zapojením libovolných call-to-action nástrojů, které vycházejí z prodejcových zkušeností s koncovými zákazníky.

Prodejci si také budou moci vybírat produkty, jež chtějí nabízet přes eStore, sami určovat jejich cenu a prodejní podmínky. Další možnosti zahrnují doplňování vlastních dat o zákaznících nebo snadnou fakturací. Změnou prošel také celý back office systém, který nově funguje v režimu 24/7.

V minulosti se mohlo stát, že zákazníci museli čekat několik dní na novou objednávku. Díky Datech eStore všechno trvá maximálně minuty. Autodesk se navíc přizpůsobuje situaci na trhu a transformuje svůj prodejní mechanismus tak, aby poskytoval zákazníkům více možností ke koupi i nejrůznější typy licencí,“ doplnil Tomáš Kácha.

Datech eStore bude českým i slovenským prodejcům k dispozici od listopadu 2014.

Zdroj: Tech Data Distribution
Úvodní foto: © pterwort - Fotolia.com

Komentáře