Tech Data otevřela cloudovou distribuční platformu pro české resellery

Společnost Tech Data Distribution v únoru spustila svou cloudovou platformu také pro český trh a od března ji představuje obchodním partnerům.

Tech Data otevřela cloudovou distribuční platformu pro české reselleryV únoru Tech Data Distribution na českém trhu uvedla distribuční cloudovou platformu Stream One. Od března ji Petr Hanovec, ředitel divize Azlan a divize TD Cloud, představuje resellerům.

Petr Hanovec, Tech DataNa úvodním školení kromě shrnutí vlastností cloudových služeb (měla by být uživatelsky samoobslužná na vyžádání, musí být možné se k ní připojit odkudkoliv, zdroje služby jsou sloučené, je rychle škálovatelná a lze měřit její spotřebu) zazněly srovnání IaaS, PaaS a SaaS.

Svět spěje ke cloudovým službám i z toho důvodu, že byznys tlačí na rychlost nasazení nových služeb/aplikací a přechod z kapitálových výdajů na provozní snižuje riziko počátečního rozhodování, vysvětluje Petr Hanovec.

Na druhou stranu jsou cloudové služby náročnější na fakturaci. Jednotlivé služby mají různé způsoby účtování spotřeby, fakturace, obnovy, migrace z dosavadních licencí atd.

Proto vzniká potřeba automatizace a sjednocení správy, kterou chce Tech Data obsloužit svou platformou pro digitální distribuci cloudových služeb.

Tech Data StreamOneTzv. StreamOne umí cloudové služby centrálně nakupovat, nasazovat, konfigurovat a řídit. Transakce služeb lze přes platformu spravovat a účtovat. Dokáže také řídit přeprodeje a poprodeje.

Reseller by měl mít využitím StreamOne ošetřené právní otázky prodeje různých cloudových a zajištění shody s požadavky. Jako partner Tech Daty získává také specifické kreditní podmínky.

Pro řízení životního cyklu zákazníka dokáže portál upozorňovat resellery na základě různých událostí a chování koncového uživatele.

V portfoliu platformy StreamOne nyní naleznete mezi klíčovými službami Microsoft Azure, Office 365 a celý licenční program Microsoft CSP, IBM SoftLayer, VMware vCloud Air a migrační nástroje BitTitan. Tech Data však plánuje rozšíření o desítky dalších výrobců.

Tech Data připravuje během tří měsíců také API, aby partneři mohli nabídku StreamOne napojit do svých obchodních portálů. Velcí reselleři si budou moci tržiště také white-labelovat. Během příštího roku se počítá i s možností licencováním samotných nástrojů platformy.

Petr Hanovec představuje cloudovou platformu TD StreamOne

Distributor kromě postupného rozšiřování cloudové nabídky chystá pro partnery řadu školení. Resellerům v rámci prodejní a předprodejní podpory vysvětlí jednotlivé obchodní modely a práci s portálem. Připravuje s etaké školení na transformaci obchodního modelu ke cloudovým službám. Kurzy se chystají také přes on-line školicí nástroj.

Proč se Tech Data pustila do vytvoření cloudové platformy? Veřejné cloudové služby podle IDC očekávají v nejbližších třech letech trojnásobný nárůst. SaaS se podle analytiků rozvíjí desetkrát rychleji než on-premise software a Cisco Global Cloud Index 2014 ukazuje, že více než 75 % mobilních pracovní vytížení se bude zpracovávat v cloudu. Nemenším tématem, které cloud ovlivňují, je nastupující internet věcí.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: Tech Data Distribution

Komentáře