Tech Data nabídne telefony Nokia prostřednictvím nové mobilní divize

Divize Tech Data Mobile se v bude specializovat výhradně na mobilní zařízení nově také v České republice. Distributor ji zavádí na základě zkušeností z jiných evropských poboček.

Tech Data nabídne telefony Nokia prostřednictvím nové mobilní divizeTech Data Distribution oznámila, že podepsala distribuční kontrakt se značkou Nokia. Od února tak nabídne resellerům kompletní portfolio produktů této přední světové značky prostřednictvím své nově vzniklé divize Tech Data Mobile.

Nová divize se bude specializovat výhradně na oblast mobilních produktů a technologií. Tech Data Distribution, tak následuje model, který v posledních měsících zavedly některé evropské pobočky společnosti.

V době publikování zprávy Tech Data neposkytla odpověď, jaké další mobilní značky nová divize nabídne a jaké je její personální obsazení.

Ačkoliv společnost distribuuje např. značky Samsung či Sony, kontrakt se nevztahuje na jejich mobilní portfolio.

Ambicí Tech Data je stát se českým lídrem v oblasti mobilní distribuce.

Chceme také posílit platformu Windows Phone, která je ideálním řešením pro firemní prostředí,“ uvedl k přírůstku do distribuce Tomáš Cígler, generální ředitel společnosti Tech Data Distribution.

Portfolio produktů Nokia bude dostupné v nabídce Tech Data Mobile od druhé poloviny února letošního roku. Kromě kompletní nabídky telefonů bude obsahovat i příslušenství jako Bluetooth sluchátka a bezdrátové nabíječky.

V České republice dříve značku Nokia distribučně zastupovaly společnosti Agora DMT, C.P.A. Czech a Setos.

Zdroj: Tech Data Distribution, ChannelWorld

Úvodní foto: Nokia

Komentáře