Tech Data koupí Avnet TS za 2,6 miliardy dolarů

Avnet potvrdil odprodej Avnet Technology Solutions společnosti Tech Data. Oba distributoři to oznámili 19. 9. 2016 a očekávají dokončení transakce příští rok.

Tech Data koupí Avnet TS za 2,6 miliardy dolarůSpolečnosti Avnet a Tech Data na globální úrovni oznámily, že uzavřely konečnou dohodu o akvizici divize Technology Solutions za 2,4 miliardy dolarů v hotovosti a 2,785 milionu kmenových akcií Tech Daty v hodnotě 200 tisíc dolarů.

Tech Data v oznámení uvádí, že kombinace poskytne větší možnosti a širší dosah napříč technologiemi a geografickými regiony, aby se stala jedním z nejrozmanitějších end-to-end IT distributorů.

Tech Data, která dosud operovala v 35 zemích, tak získá podstatně větší dosah včetně regionu Asie-Pacifik, kde dosud nefigurovala. Avnet Technology Solutions obsluhuje více než 80 zemí. Na českém trhu tento VAD dosud představoval konkurenci zejména pro divizi Azlan, prostřednictvím níž Tech Data obsluhuje resellery s přidanou hodnotou (VAR).

Obrat Avnet Technology Solutions na českém trhu v roce 2015 dosahoval 2,43 miliardy korun (za ČR a SR dohromady činil obrat za rok 2014 celkem tři miliardy). Tech Data v ČR a SR obrátila loni podle neoficiálního odhadu ChannelWorldu kolem 4,5 miliardy korun.

Tech Data konkurovala Avnet Technology Solutions a obdivovala jej řadu let. S nadšením startujeme společnou cestu a jsme si jistí, že naši zákazníci, výrobci, zaměstnanci a akcionáři ocení a budou těžit z hodnoty, kterou přineseme na trh,“ napsal v oznámení Bob Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data

Dutkowsky dále uvedl, že díky akvizici Tech Data získá lepší pozici pro zachytávání příležitostí v technologiích nové generace, pro poskytování hodnoty svým zákazníkům a výrobcům a pro podporu kariérního rozvoje zaměstnanců.

Technologiemi nové generace myslí konvergovanou a hyperkonvergovanou infrastrukturu, bezpečnost, analytiku a cloud, které podle Tech Daty představují celosvětově tržní příležitost o velikosti 450 miliard dolarů. Tento trh se má do roku 2019 zvětšovat složenou meziroční mírou růstu 19 %.

Patrick Zammit, prezident Avnet Technology Solutions dodal: „Standardizace průmyslu, inovace a konvergující technologie transformovaly naše odvětví. Širší portfolio vytvořené touto kombinací umožní oběma byznysům lépe využít těchto trendů.

Uzavření transakce, která podléhá obvyklým schválením regulačních úřadů, se očekává na první nebo druhé čtvrtletí roku 2017.

Zdroj: Avnet, Tech Data, ChannelWorld
Úvodní foto: Tech Data, Avnet

Komentáře