Tech Data dokončila akvizici Avnetu TS a odhalila změny vedení

Evropským šéfem se stává Patrick Zammit z Avnetu.

Tech Data dokončila akvizici Avnetu TS a odhalila změny vedeníGlobální distributor, společnost Tech Data, dokončila 27. 2. 2017 odkup firmy Avnet TS za 2,6 miliardy dolarů. Oznámen byl také management pro nově vzniklou entitu.

Nyní už je tak jasné, kdo bude reportovat provoznímu řediteli Richovi Hummovi. Evropským prezidentem nově vzniklé organizace bude Patrick Zammit, bývalý prezident Avnetu TS. Obdobně tak pro region APAC se vedení ujímá William Chu, bývalý prezident této oblasti v Avnetu. Prezidentem pro severní a jižní Ameriku zůstává Joe Quaglia z Tech Daty.

Integraci dostala na starost Els Demeester (dříve Tech Data), viceprezidentem strategie a transformace je Michael Urban (dříve TD), prezidentem pro global computing components se stal Jaideep Malhotra z Avnetu. Zatím není zřejmé, zda a jaké role budou zastávat ostatní výkonní manažeři z Avnetu.

Změny na výkonných pozicích přicházejí po zprávách, kdy původní evropský šéf Tech Daty Nestor Cano oznámil plán odejít do důchodu po dokončení integrace obou firem.

Druhý největší distributor na světě oznámil záměr koupit svého konkurenta v září 2016. Finální spojení vede k vytvoření giganta se 14 000 zaměstnanci a provozem ve 40 zemích. Tech Data tímto krokem také poprvé proniká do regionu Asie Pacifik.

Jde o významný den v historii naší společnosti a jsme rádi, že můžeme přivítat naše talentované kolegy z Technology Solutions v rodině Tech Data,“ uvedl v oznámení Bob Dutkowsky, CEO Tech Daty.

Zdroj: Tec h Data
Úvodní foto: Tech Data, Avnet

Komentáře