Tech Data chce investovat tři čtvrtě miliardy dolarů do urychlení digitální transformace

Tato investice je dle Tech Daty naplněním strategie v oblasti urychlování zavádění technologických inovací a klade si za cíl pomáhat podnikům v celém odvětví zkvalitnit své služby a stát se mnohem pružnějšími.

Tech Data chce investovat tři čtvrtě miliardy dolarů do urychlení digitální transformaceSpolečnost Tech Data uvedla, že se v následujících pěti letech chystá investovat zhruba 750 milionů dolarů do urychlení digitální transformace. Oznámení přichází po dokončení akvizice Tech Daty ze strany sesterských firem skupiny Apollo Global Management.

Akvizice společnosti skupinou Apollo je důležitým mezníkem a díky tomu, že máme podporu pro naši investiční strategii i do dalších let, můžeme se i nadále zaměřovat na vytváření dlouhodobých hodnot,” řekl Rich Hume, generální ředitel Tech Daty.

Pokračujeme v naplňování naší strategie a chceme naši společnost přetvořit ve firmu, která bude definovat nové provozní a kulturní normy a standardy v našem průmyslovém oboru,“ doplnil.

Iniciativy Tech Daty v oblasti digitální transformace se dle společnosti zaměřují na automatizaci, platformy a analytické nástroje, které firmě umožní být pružnější a rychleji reagovat na měnící se potřeby svých zákazníků.

Součástí programu je vybudování škálovatelné digitální obchodní platformy a cloudového tržiště, jejichž cílem je podpořit růstové plány firmy Tech Data a nabídnout lepší technologické služby v době nových způsobů prodeje a změny chování spotřebitelů.

Společnost Apollo se domnívá, že platforma firmy Tech Data je silnou platformou pro další růst a diverzifikaci a budeme podporovat investice, které tuto vizi naplňují,” uvedl Robert Kalsow-Ramos, partner ve skupině Apollo pro investice.

Zdroj: Tech Data

Úvodní foto: © Olivier Le Moal - Fotolia.com

Komentáře