Tech Data byla vybrána jako strategický globální distributor Dell EMC

Tech Data se stává klíčovým partnerem Dell EMC a bude obstarávat distribuci jeho kompletního portfolia v Evropě a Severní i Jižní Americe. Úspěchu distributora zřejmě výrazně pomohla jeho akvizice Avnet Technology Solutions.

Tech Data byla vybrána jako strategický globální distributor Dell EMCSpolečnost Dell EMC v souvislosti s uvedením nového partnerského programu hovořila o konsolidaci distribuční sítě a důrazu na klíčové globální partnery. Nyní známe konkrétní jméno – pilířem globální distribuce Dell EMC bude společnost Tech Data.

Distributor bude nabízet kompletní produktové portfolio Dell EMC napříč Evropou a oběma Amerikami. Reselleři mohou u Tech Daty nakupovat širokou škálu řešení, od úložišť a hybridní cloud až po infrastrukturu datacenter.

Když se ohlédneme zpět, zjistíme, že události směřovaly tímto směrem již delší dobu, přičemž klíčovým milníkem zřejmě byla akvizice Avnet Technology Solutions a získání jeho partnerské sítě.

Pokud se podíváme například na český trh, tato divize Avnetu dlouhodobě obstarávala distribuci EMC a po jeho převzetí Dellem rozšířila své portfolio i o jeho řešení. Tech Data si vybrala tu nejlepší chvíli k nákupu.

Zdroj: Tech Data, ChannelWorld

Úvodní foto: Tech Data, Dell EMC

Komentáře