TCL Electronics vloni prodalo 32 milionů televizorů, překonalo svůj rekord

V Evropě vzrostl prodej televizorů se značkou TCL o více než třetinu. Na trzích ve Španělsku, Spojeném králvoství a Itálii společnost vykázala dokonce trojciferný růst.

TCL Electronics vloni prodalo 32 milionů televizorů, překonalo svůj rekordSpolečnost TCL Electronics oznámila, že v roce 2019 dosáhla dalšího prodejního rekordu. V loňském roce dodala 32 milionů kusů televizorů LCD, což představuje ve srovnání s rokem 2018 nárůst o 12 %.

Růst objemu prodeje samotných televizorů se značkou TCL vzrostl v uvedeném období o 17 %. Objem prodeje v segmentech Smart TV a 4K vzrostl meziročně o 19 % resp. o 31 %. Kategorie Smart TV se podílela na prodeji z 85 % a 4K pak tvořilo 51 % všech prodejů televizorů značky TCL.

Společnost dále uvádí, že objem prodeje samotných televizorů se značkou TCL mimo Čínu vzrostl meziročně o 26 % na vice než 13 milionů kusů. Na růstu se přitom dle výrobce podílely všechny části trhu.

V Evropě rostl prodej televizorů se značkou TCL o 35 %; ve čtvrtém čtvrtletí 2019 přitom dosáhl růstu o 54 %. Hlavní evropské trhy zahrnují země jako je Španělsko, Velká Británie a Itálie, kde bylo dosaženo meziročního růstu 264 %, 262 % resp. 203 %.

TCL dodává, že nedávno uvedlo na český trh svoji vlajkovou loď, model TCL X10.

Zdroj: TCL Electronics
Úvodní foto: TCL Communication

Komentáře