Tablet Yoga, novinka od Lenova, má šmrnc

Lenovo je aktuálně největším výrobcem IT techniky na světě a tomu odpovídá také kvalita produktů, jež vyrábí. (PR článek)

Tablet Yoga, novinka od Lenova, má šmrncMezi ty novější a zároveň špičkové patří tablety Yoga, které jsou k sehnání ve dvou verzích – jedna s osmi a druhá s deseti palci. Každá tato varianta se zároveň dá koupit buď s podporou 3G, nebo bez.

Lenovo Yoga, ať už menší, nebo větší verze, má velmi kvalitní displej, na kterém si firma Lenovo dala opravdu záležet. Velikost displeje v tomto případě není rozhodující. Zásadní je rozlišení, které dosahuje hodnoty 1280 x 800 a díky němuž je prohlížení webových stránek, hraní her nebo vyřizování práce na tomto tabletu vyloženě radostí. Displeje o obou variant jsou postavené na technologii IPS a jsou jednou ze základních výsad série Yoga.

V těle jeden z nejlepších procesorů

Kromě displeje Yoga staví také na výkonu, který zajišťuje procesor MediaTek 8389 Cortex A9 Quad-Core. Pro koho jsou tyto názvy jen španělskou vesnicí, vězte, že se jedná o jeden z nejlepších procesorů používaných v tabletech, což z Yogy dělá i v tomto ohledu špičku. Procesoru skvěle sekunduje 1 GB operační paměti RAM.

Samozřejmostí je rozsáhlá možnost konektivity – Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, MicroUSB, 3,5mm jack, microSD slot. Yoga umí nabídnout i parádní zvuk díky stereoreproduktorům s funkcí Dolby Digital Plus nebo velmi nadprůměrnou výdrž, která je schopna dosáhnout až 18 hodin při zapnuté Wi-Fi.

Yoga boduje i designem

Abychom nezůstali jen u technických parametrů, je třeba si říct, že se jedná o jeden z designově nejkrásnějších tabletů vůbec. Je velmi tenký, stylově a luxusně provedený a drží unikát ve skutečnosti, že je přímo v těle tabletu zabudován stojánek, který lze použít až třemi různými způsoby. Náročnější uživatel by mohl podotknout, že to přece nemůže vypadat moc dobře. Vypadá. Stojánek je do tabletu geniálně integrován, takže ničemu nevadí, při používání o něm vůbec nevíte a zároveň vypadá opravdu dobře a stylově.

Ceny se pohybují zhruba od 6 500 Kč do 8 000 Kč podle verze.

 
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře