T. S. Bohemia vloni překonala dvoumiliardový obrat (aktualizováno)

Předpokládaného kombinovaného obratu po akvizici Alfa Computers však T.S. Bohemia nedosáhla. V letošním jubilejním roce má společnost v plánu expanzi na území Čech.

T. S. Bohemia vloni překonala dvoumiliardový obrat (aktualizováno)Společnost T. S. Bohemia oznámila příznivé finanční výsledky za loňský rok. Meziroční růst obratu o 23 % zvedl celkovou částku na 2,022 miliardy korun (zahrnuje tržby TSB za období leden-prosinec 2013 plus tržby Alfa.cz za období srpen až prosinec 2013).

Obrat firmy Alfa Computer se do uvedených tržeb započítává až od konce srpna. Do července činily tržby akvírované společnosti 508 milionu vč. DPH. V tomto kontextu by v součtu tržby těchto dvou společností za rok 2013 dosáhly celkově 2,530 miliardy s DPH.

V roce 2012 před akvizicí Alfa.cz (více zde) přitom meziroční růst obratu T.S.Bohemia činil 6 % na 1,36 miliardy korun bez DPH a  tržby Alfa Computer dosáhly 830 milionů korun bez DPH.

Tehdy Lubomír Pešák tvrdil, že „obratem přes 2,2 miliardy korun v internetovém prodeji v segmentu IT a bílé a černé techniky se stáváme dvojkou v této oblasti v rámci celé republiky.

Statistiky T.S.Bohemia po akvizici

Díky akvizici se počet poboček T.S.Bohemia rozrostl z 11 na 14. Firma přijala strategii budování prodejen se showroomem a vlastním skladem.

E-shop společnosti měl v loňském roce zaznamenat denní návštěvnost 52 000. Počet zaměstnanců se k 28. 1. 2014 rozrostl o 65 na současných 152.

Počet objednávek za rok podle oznámení dosáhl 764 010. Z platebních metod převládala dobírka (39 % objednávek), následovaná platbou v hotovosti (36 %), kartou (20 %) a bankovním převodem (5 %).

V letošním roce společnost oslaví 20 let působení na trhu. K této příležitosti plánuje T. S. Bohemia „významné rozšíření pobočkové sítě na území Čech“ i další upevňování pozice na trhu s výpočetní technikou a elektronikou.

Zdroj: T. S. Bohemia, ChannelWorld
Úvodní foto: © digieye - Fotolia.com

Komentáře